Agencje Reklamowe
Dołącz do nas
fb.png yt.png

Agencje Reklamowe

Na rynku znajdziemy wiele agencji reklamowych. Każda z nich specjalizuje się w konkretnej niszy. Dlatego przed podjęciem współpracy powinniśmy określić własne cele, które pomoże nam w realizacji konkretna agencja.

 

Agencje reklamowe specjalizują się i dzielą na:

 

Agencje SEM i SEO – pomogą Ci w promocji w internecie. Posiadają doświadczenie w pozycjonowaniu stron, Google AdWords, Facebook Ads, prowadzeniu fanpage. Mogą też stworzyć strategię działań marketingowych.

Agencje interaktywne – w głównej mierze odpowiadają za tworzenie stron internetowych.

Agencje BTL – często zajmują się tworzeniem gadżetów reklamowych. Dodatkowo projektują materiały graficzne.

Agencje Full Service – potrafią pomóc kompleksowo. Zarówno w działaniach offline jak i online.

Agencje modelek – specjalizują się w rekrutacji modeli i aktorów do konkretnych projektów.

 

Jak wybrać odpowiednią agencję reklamową?

Jeśli szukasz agencji reklamowej powinieneś zawracać uwagę na konkretne czynniki. Liczy się doświadczenie danej agencji wśród Twojej branży. Istotne jest też ogólne doświadczenie pracowników danej firmy. Specjaliści będą w stanie lepiej nam doradzić i działać na naszą korzyść. Wspólne działania powinny rozpoczynać się od wypełnienia briefa. Dzięki temu agencja pozna naszą firmę i nasze potrzeby. Na tej podstawie powinna zostać stworzona strategia działań. Na jej podstawie zweryfikujemy możliwości i budżety. Powinniśmy otrzymywać raporty dotyczące działań. To pomaga w wyznaczaniu kolejnych kierunków. Możemy też sprawdzić skuteczność dotychczasowych i realizację celów biznesowych.

 

Współpraca agencji reklamowej z działem marketingu

 

Często za kontakt z agencją reklamową odpowiedzialny jest dział marketingu w firmie. Musi kontrolować działania danej agencji i wyznaczać jej cele. Dlatego efektywna współpraca ma znaczenie. Dobrze jeśli osoby z firmy mają doświadczenie z różnych kanałów reklamy. Mogą wtedy lepiej zweryfikować jakość podejmowanych działań. Delegowanie zadań jest tutaj istotne dlatego dobra komunikacja to podstawa.

 

Zainteresowała Cię ta tematyka, potrzebujesz wsparcia lub strategii? Skontaktuj się z nami!