Vlog
Dołącz do nas
fb.png yt.png
CERTYFIKATY SSL CZY WARTO? – Marketing na czasie #3
Przemysław Kołsut 09 12 2017

Dlaczego warto korzystać z certyfikatów SSL. Przedstawienie na przykładzie sklepów i stron zbierających wrażliwe dane.

Dzięki certyfikatom możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej strony internetowej. Codziennie jesteśmy narażeni na różne zagrożenia, są to m.in:

  • ryzyko przechwycenia danych
  • fałszowanie danych
  • phishing
  • próby oszustw

Każdy właściciel strony ma obowiązek chronienia danych osobowych osób, które ją odwiedzają. Budowanie zaufania procentuje. Działanie zgodne z prawem sprawia, że sklep czy też strona zyskuje na zaufaniu w oczach potencjalnych klientów. Certyfikat sprawiają, że wrażliwe dane są lepiej chronione. Informacje przesyłane do strony są zakodowane i w momencie przesyłania na serwer stają się bezpieczne.

Istnieją różne rodzaje certyfikatów SSL:

  • Domain Validation (DV) – podstawowy, który chroni dane przesyłane w domenie. Certyfikat wydawany jest na podstawie zgłoszonej domeny. Nie weryfikuje się natomiast danych firmy, która o certyfikat się ubiegała.
  • Organization Validation (OV) – rozszerzona wersja certyfikacji. Podobnie jak powyższy zapewnia ochronę danych. Dodatkowo weryfikowany jest sam podmiot ubiegający się o certyfikat.
    Charakterystyczna dla tego rodzaju certyfikacji jest pojawiająca się nazwa firmy po kliknięciu na pieczęć bezpieczeństwa (z reguły w postaci symbolu kłódki).
  • Extended Validation (EV) – najbardziej rozbudowany certyfikat. Jest to pełne uwierzytelnienie. Certyfikat wyświetla nazwę firmy. Dodatkowo certyfikat weryfikuje status prawny firmy, faktyczną obecność, realne prowadzenie działalności i zgodność z danymi urzędowymi.

Nawet podstawowe certyfikaty chronią już w pewien sposób dane naszych klientów.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar